Návod

Tento návod slouží zejména pro větší a náročnější aplikace. Pokud máte samolepku, kterou jste schopni bez potíží uchytit do rukou, pouze si označte pozici na zdi tak, aby byla samolepka po aplikaci ve správné poloze, sundejte ji z podkladového papíru a přilepte jednou stranou opatrně na zeď, poté pomalu dolepujte až ke konci a přitom si pomáhejte kreditní kartou, nebo aplikační stěrkou tak, aby byla samolepka po aplikaci bez bublinek a dokonale přilnula k povrchu.

Krok 1:

Rozbalte balíček se samolepkou, rozložte ji na rovný povrch a nechte nejméně 10 minut odpočívat. Tím dojde alespoň k částečnému narovnání samolepky.

TIP 1: Doporučujeme k tomuto kroku také použít aplikační stěrku a z obou stran samolepku před dalším krokem důkladně přejet.


Krok 2:

Průhledná fólie musí směřovat vždy směrem k Vám. Pokud už máte určené místo a jste si jisti, že průhledná část fólie (neboli přenoska) směřuje k Vám, pomožte si lepící páskou a v rozích ji přilepte k povrchu.

TIP 2: Vybrané místo můžete jemně ošetřit navhlčeným hadříkem a zbavit jej tak nečistot. Vyhněte se aplikaci samolepky na latexové barvy nebo zdi s vysokým počtem nátěrů.

TIP 3: Namísto lepící pásky funguje skvěle i malířská páska.

TIP 4: Pokud je samolepka větší, doporučujeme ji lepící páskou přilepit i uprostřed tak, aby páska dostatečně přesahovala na každé straně. Pokud je samolepka spíše na výšku, lepte uprostřed zleva doprava. Pokud je spíše na šířku, lepte uprostřed zeshora dolu. Tím docílíte lepší manipulace v dalším kroku.

Krok 3:

Uvolněte si od lepící pásky 2 rohy samolepky a začněte ji odlepovat od podkladového papíru. Zůstane vám tedy v ruce pouze průhledná přenosová fólie s motivem. Ustřihněte nepotřebnou část podkladového papíru, samolepku napněte a od středu přilepte uvolněnou částí na zeď. Pomáhejte si při tom aplikační stěrkou.

Poté si odlepte i zbylé rohy samolepky, přehněte samolepku přes již nalepenou část, pomalu tahejte za podkladový papír a kompletně jej odstraňte. Následně aplikační stěrkou, nebo pevnější plastovou kartou pomalu přejíždějte přes samolepku, aby se lépe uchytila ke zdi, a dolepte ji až ke konci.

TIP 5: Pokud máte přelepenou samolepku na zeď lepící páskou i uprostřed,  můžete odlepovat podkladový papír až k prostředku, posléze ustřihnout uvolněnou část podkladového papíru, nalepit uvolněnou část samolepky, odstranit lepící pásku ze středu a zbylých rohů a dolepit i druhou část samolepky na zeď. Nezapomeňte na aplikační stěrku a postupujte opatrně a pomalu.

TIP 6: Při přehnutí přes již nalepenou část samolepky si opět můžete pomoci lepící páskou a uchytit si ji tak, aby vám šlo sundavání zbylé přenosky lépe od ruky.

Krok 4:

Nalepenou samolepku přejeďte ještě několikrát aplikační stěrkou (nebojte se přitlačit), aby ke zdi dobře přilnula a nechte ji na zdi minimálně 10 minut, aby se aktivovalo lepidlo. Nyní už můžete přenosovou fólii ze samolepky odstranit. Postupujte, prosím, opatrně a s dávkou trpělivosti. Pokud vám některé části (zejména drobnější elementy a linky) zůstávají na přenosce, vraťte se kousek přejeďte aplikační stěrkou a pokračujte dále v sundávání přenosky.

TIP 7: Pokud Vám na samolepce vznikly bubliny, propíchněte je špendlíkem a vyhlaďte.

TIP 8: Pokud se samolepka skutečně špatně odlepuje z přenosky a nedrží na zdi (například z důvodu nerovností a většího množství nátěrů), můžete použít obyčejný fén a samolepku při sundávání přenosové fólie mírně nahřívat. V tomto případě postupujte velmi opatrně, aby nedošlo k poškození samolepky.